Results

SANTRY SCHOOL SPORTS SPRINTS RESULTS

Buachaillí  &  Cailíní 2019

Buachaillí – Section A

 

Cailíní – Section 1

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buachaillí – Section B

 

Cailíní – Section 2

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 14     80 Metres

 

Under 14    80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buachaillí – Section C

 

Cailíní – Section 3

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 14     80 Metres

 

Under 14    80 Metres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buachaillí – Section D

 

Cailíní – Section 4

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Victor Ozhianuuna

St Martin de Porres

 

Keren Ndjatang

Skerries Educate

Louis Aoki

Skerries Educate

 

Muireann NiBhuachalla

GS Eiscir Riada

Adeola Odusanya

Bracken Educate

 

Sophia Johansson

Scoil Bhride

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Ade Solanke

John the Evangelist

 

Eili Anikinaite

John of God NS

Zach Vaughan

Lady of the Wayside

 

Briana  Dwyer

Monkstown Educate

Shaun Jani

Bracken Educate

 

Wilma Adamu

John the Evangelist

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Vince Moreno

John the Evangelist

 

Emma Jonansson

Scoil Bhride

Conail Criostoir

Scoil Bhride

 

Rachel  Ogunniyi

John the Evangelist

Sean Burke

Darrndale  NS

 

Mary George

St Ronan’s NS

Under 14    80 Metres

 

Under 14    80 Metres

Eoghan Fitzmaurice

Scoil Bhride

 

Mia Flood

St Mary’s NS

Ben Sharpe

Monkstown Educate

 

Lorraine Formin

John the Evangelist

Kriang Krai

John the Evangelist

 

Rachel Lynch

Scoil Bhride

Buachaillí – Section E

 

Cailíní – Section 5

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Ben Mahon

Ranelagh MDNS

 

Marie Leahy

Virgin Mary GNS

Jacob Jones

Ballinteer Educate

 

Gabriella Azez

St Dominic’s NS

Nadir Bouakaz

Holy Cross NS

 

Rebecca O’Rourke

Greenlanes NS

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Oscar Skoubo Keely

St Andrews

 

L  Stevenson Donnelly

Rathfarnham Educate

Finn O’Byrne

Sandford NS

 

Gemma Brennan

Oilibheir

Dylan Jones

Greenlanes NS

 

Yewande  Afolabi

St Clare’s NS

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Josh Fagan

GS na Camoige

 

Livia Purcell

St Matthew’S NS

Andrew Manley

Glenageary Killiney

 

Roisin Bourke

Loreto  JS

Sean Curran

Scoil Oilibheir

 

Gloria Olgbochie

St Dominic’s NS

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

Philip Doyle

Glenageary Killiney

 

Aoibhe Patten

Scoil Oilibheir

Eoghan Daus

Scoil Mobhi

 

Aoibhe Costello

Glenageary Killiney

Franko Gjoni

Ballinteer Educate

 

Thea  Farrelly

Holy Cross NS

Buachaillí – Section  F

 

Cailíní – Section 6

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Cian  Dewitt

Kildare Place

 

Laoise O’Toole

GS Chnoc Liamhna

Conor  Bentley

St  Btrendan NS

 

Sophia Hendron Kenny

Castleknock Educ

Sam  Moore

North Dublin Project

 

Alannah Barry

St Columbanus NS

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Sam Gardner

GS Chnoc Liamhna

 

Stephanie Chukwu

Scoil Mhuire

Simon Obayogobon

St Marys

 

Megan Oldruy

Rasthgar NS

Rory Winslow

Griffith Barracks

 

Charlotte Kelly

Kill O’the Grange

 

 

 

 

 

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

 

 

 

Siun  Quinn

GS Chnoc Liamhna

 

 

 

Rachel Byrne

Kildare Place

 

 

 

Ellen Ennis

Garristown NS

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

Jake Dolly

Kill O’the Grange

 

Cari  McPhail

St Brendans NS

Reagan Umeh

Castleknock NS

 

Ryanne O’Sullivan

Kill O’the Grange

Niall O’Brien

Garristown NS 

 

Catelynn McGuire

GS Phadraig